Linda Jamonte

Urban flow, Flow & Yin jogas pasniedzēja

Par Mani

Jogoju, jo tas man liek izkāpt no savas komforta zonas un mācīties pieņemt to, ko es jūtu šai mirklī, jo dzīve ir ceļojums – ar pārmaiņām, izaugsmi, atklājumiem, nemitīgu kustību.Tas māca skatīties uz vienu situāciju no dažādiem skatupunktiem, ieklausīties sevī un spert drosmīgus soļus, virzoties uz priekšu. Apzināšanās, ka esmu šeit un tagad, tieši tur, kur man ir jābūt, lai arī cik nerimstošas un straujas lietas nenotiktu mums apkārt, tieši tas ir tas, kas man jogā patīk vislabāk. Jo esot šeit un tagad ir tikai viena iespēja – doties uz priekšu,  katram veidojot savu dzīves ceļojumu pilnu ar drosmi, pārliecību, mīlestību, gudrību, cieņu, skaistumu…

Es esmu izmēģinājusi dažādus jogas stilus, bet jāatzīst, ka tieši vinjasa (vinyasa) joga – šī pilnīgā elpas un kustības saplūšana,  dabiskais plūdums un dinamiskums ir tieši tas, kas mani uzrunājis, un ar ko dalos. Es ticu kustības un elpas savienojumam, kas var izmainīt un uzlādēt enerģiju, izkliedēt  eneģētiskos “sastēgumus” mūsos. Es ticu, ka ikkatru jogas nodarbību un pozu varam padarīt tik dinamisku, intensīvu vai gluži pretēji – vieglu, kā mums tas ir vajadzīgs, galvenais ir spert šo soli, izrullēt jogas paklājiņu un uzkāpt uz tā.

Pēdējā laikā esmu atradusi arī jiņ (yin) jogu, ko vēlos mācīties dziļāk. Tā ļauj man paskatīties uz sevi, savām izjūtām un pasauli kopumā mazliet citādi. Man patīk viss aktīvais – rāpties kokos, kāpt kalnos, skriet, braukt ar riteni, un pāri visam smieties… to es vienmēr aicinu darīt arī savās nodarbībās – smaidīt un reizēm pasmieties pašam par sevi 😉

Es esmu apguvusi Vinyasa Flow 200 stundu mācību kursu, piedalījusies dažādu brīnišķīgu skolotāju darbnīcās, taču ar to jaunu zināšanu un iedvesmas apmaiņa neapstājas. Tas ir nebeidzams process, un, cik vien iespējams, mēģinu piedalīties un dalīties. Esmu ārkārtīgi pateicīga saviem mīļajiem un tuvajiem, kuri iedrošināja un ļāva spert drosmīgo soli prom no viesnīcu un viesmīlības pasaules, lai pievērstos jogai un dalītos ar tās maģisko spēku!

Mani iedvesmo sarunas ar cilvēkiem un viņu dzīvesstāsti. Klausoties tajos, es piepildos un tos izdzīvoju. Cilvēku vērošana uz ielas, grāmatu lasīšana, ceļošana, vienkārša būšana kopā ar savējiem, dāvināšanas prieks, fotogrāfijas, dzīves svinēšana pat tad, kad liekas, ka nav itin nekā, ko svinēt. Iesaku!

Es nevarētu dzīvot bez savas ģimenes; pases, kas ļauj man ceļot,  grāmatām un laikam arī – tumšās šokolādes 😉 Gribu uzrasktīt un publicēt savu grāmatu (man jau ir kādas 6 iesāktas idejas…kādu dienu es to visu novedīšu līdz galam).

Visbailīgākais, ko savā mūžā esmu izdarījusi, ir palaist vaļā visu to, ko sevī turēju un nēsāju līdzi.  Meditācija un joga palīdzēja tikt skaidrībā un atbrīvoties. Drosme ieskatīties un beidzot redzēt sevi, lietas, cilvēkus un notikumus bez ilūzijām, pilnīgi atklāti kā viss ir. Došanos uz Austrāliju pirms daudziem gadiem, kad angļu valodu zināju diezgan minimāli, bet vēlme mācīties un ceļot bija gana liela. Tāpēc devos uz tālāko, sev iedomājamo pasaules malu, lai mācītos valodā, kuru nepārzināju. Tas bija viens no manas dzīves bailīgākajiem, bet tai pat laikā piepildītākajiem un neaizmirstamākajamiem piedzīvojumiem.

 

Saziņai

  • Facebook: Linda Jamonte
  • E-pasts: jamonte.linda@hotmail.com
  • Tālrunis: 24118226