Ashtanga vinyasa joga

/// PAR ASHTANGA VINYASA JOGU ///
Ja vēlies būt līdzsvarots, stiprs, lokans, vesels un ar skaidru prātu, tad Ashtanga vinyasa joga ir domāta Tev. Jebkurš var sākt nodarboties ar Ashtanga vinyasa jogu. Atnākot uz mūsu studiju, Jūs varat izvēlēties sev atbilstošu nodarbību: Ashtanga joga iesācējiem, Ashtanga Mysore style vai Ashtanga Led nodarbība.
Ashtanga joga ir dinamiska jogas prakse, kurā tiek pielietota apzināta elpošana (Ujjayi elpa) savienojumā ar kustību. Kustības savienošanu ar elpu sauc par Vinyasu. Dinamikas un pareizas elpas rezultātā rodas spēcīgs iekšējais siltums.
Ashtanga vinyasa nodarbības Tev palīdzēs domāt skaidrāk, piedzīvot unikālu mieru un just ķermeni enerģiskāku, kā arī ikdienas prakse ļaus vienlaikus uzlabot dzīves kvalitāti.
Ashtanga joga mums māca pazemību un pacietību. Regulāri nodarbojoties ar Ashtanga jogu, mainās cilvēku dzīves uztvere un ēšanas paradumi. Tas nenotiek vienā dienā, cilvēks pie tā nonāk pamazām. Tā ir mācība, kuru nav iespējams saprast uzreiz, nopērkot abonementu vienam mēnesim. Tā māca paskatīties uz sevi no malas un nolikt savu ego malā.
Ashtanga joga vienmēr balstās uz indivīdu, tas ir kā personīgs ceļojums, kurā nav nedz sacensība, nedz salīdzināšana. Ashtanga joga nav reliģija, bet gan ceļš uz sevis fizisku un emocionālu pilnveidošanu.
Ashtanga joga ir klasiska jogas sistēma ar kuru sākotnēji dalījās Sri K. Pattabhi Jois no Mysore Indijā. Šobrīd šīs zināšanas tālāk nodod Pattabhi mazdēls Sri Sharath Jois Ashtanga jogas institūtā Indijā.
Viss, kas Jums ir nepieciešams, atrodoties uz jogas paklājiņa, ir patiesa zinātkāre un atvērts prāts. Aicinām Jūs to izbaudīt!

/// ASHTANGA VINYASA JOGA IESĀCĒJIEM ///

Uz šo nodarbību tiek laipni aicināti cilvēki bez priekšzināšanām par jogu vispār, kā arī tie, kas ir praktizējuši citus jogas novirzienus, taču nav mēģinājuši Ashtanga jogu. Ashtanga jogā ir gaidīts ikviens bez vecuma (izņemot bērnus līdz 12 gadiem) ierobežojumiem. Jums nav jābaidās no tā, vai esat pietiekoši lokans vai stiprs.

Nodarbības gaitā mēs iepazīsim Ashtanga jogas pamatprincipus. Sākumā iemācīsimies kā pareizi pielietot Udžaji elpu (Ujjayi breath), tad soli pa solim skolotāja drošā uzraudzībā pakāpeniski mācīsimies pozu (āsanu) secību. Sinhronizēsim kustību gan ar ieelpu, gan ar izelpu, ko sauc par Vinyasu. Nodarbība būs lēnā tempā, bez sarežģītām pozām. Palīdzēsim ar padomu kā ieiet un iziet no pozas, kā noturēt līdzsvaru un kā nenodarīt pāri sev un savam ķermenim.

Pakāpeniski to visu apgūstot, ar laiku skolotājs aicina pāriet uz nākamā līmeņa nodarbību, ko sauc par Ashtanga Mysore style jeb pašprakse vai Ashtanga vinyasa Led nodarbība (vadītā nodarbība. Nodarbības ilgums Ashtanga Vinyasa iesācējiem ir no 60 minūtes.

/// ASHTANGA VINYASA MYSORE STYLE/ PAŠPRAKSE ///

Mysore Style vai Pašprakse ir tradicionāls veids kā mācīties Ashtanga Vinyasa jogu. Uz Mysore style nodarbībām aicināti tie Ashtanga jogas praktizētāji, kas apmeklējuši 4-8 iesācēju nodarbības un vēlas attīstīt savu Ashtanga vinyasa jogas praksi.

Pašprakses nodarbībā students darbojas patstāvīgi, sev piemērotā tempā un elpā, neatkarīgi no citiem. Students koncentrējas uz savu, nevis skolotāja balss ritmu. Skolotājs staigā pa jogas zāli un pievērš uzmanību katram jogotājam atsevišķi, nodrošinot individuālu apmācību un palīdzību, kā arī pielāgojot praksi katram studentam. Šādā veidā darbojoties atbilstoši katra individuālajam vajadzībām, viens pret vienu ar skolotāju, ir iespējams attīstīt drošu un piepildītu praksi. Studenti ar dažādiem pieredzes ilgumiem, atrodoties vienlaicīgi vienā telpā, praktizē kopā katrs pēc savām spējām, saņemot atbalstošu grupas enerģiju. Pašprakses nodarbības ar laiku ļauj katram izjust savu praksi dzīļākā, meditatīvā līmenī.

Prakses laikā tiek izpildīta konkrēta pozu (āsanu) secība, kas pakāpeniski kļūst garāka un ar laiku arī sarežģītāka.

Apgūstot Udžaji elpu (Ujjayi breath), pozu (āsanu) secību un pareizi izprotot kustības savienošanu ar elpu, students iegūst brīvību praktizēt jebkurā vietā un laikā, piemēram, mājās vai ceļojot.